De Grote Schamperpeiling: Meer inspraak gewenst en bezetting duurde te lang


Door

Archief

Peilingen hoeven niet beperkt te blijven tot verkiezingsperiodes. Schamper deed een bescheiden poging tot een studentenpeiling. Lees hier de antwoorden van onze 374 respondenten.

Oor­spronke­lijk gepub­liceerd op 4/11/2024 – 8:37 door Nina Van­dezan­de­Joppe Frans

Dit artikel werdt oor­pronke­lijk gepub­liceerd op de oude Scham­per site. Toen deze uit gebruik werd genomen, wer­den alle artikels overgezet.

Pol & Soc ligt weer dwars

De vorige exa­m­en­pe­ri­ode in juni werd vooral geken­merkt door protest. De media vroe­gen de rec­tor of de deel­ne­mers van de bezetting vaak naar hun mening over het hele gebeuren, maar wat denken de stu­den­ten? De bezetting heeft vol­gens onze respon­den­ten duidelijk te lang gedu­urd: 23,7%  is hele­maal niet akko­ord met de stelling dat de bezetting langer mocht duren. De uit­zon­der­ing is, tot de ver­baz­ing van nie­mand, de Fac­ul­teit Poli­tieke en Sociale Weten­schap­pen. Daar zegt het meren­deel (28,3%) dat de bezetting absolu­ut langer moest duren. Anderz­i­jds is er weinig ent­hou­si­asme over de aan­pak van de UGent van de bezetting. Bij de stelling of de uni­ver­siteit de bezetting goed heeft aangepakt, is er slechts een ver­schil van 0,3 pro­cent­pun­ten tussen de antwo­or­den ‘neu­traal’ en ‘eerder niet akko­ord’. Een belan­grijke kant­teken­ing is dat er niet spec­i­fiek werd gevraagd of de UGent strenger of milder moest rea­geren op de bezetting.

Opval­lend was dat bij de Fac­ul­teit Dier­ge­neeskunde slechts 38% de rec­tor herk­ende

Kent u onze verlosser, Rik Van de Walle?

De antwo­or­den op de stelling ‘stu­den­ten hebben genoeg inspraak bij de grote beslissin­gen van de UGent’ mak­en al snel duidelijk dat er op dat vlak nog wat werk aan de winkel is. Hoewel 32,6% eerder neu­traal tegen­over de stelling staat, valt het op dat ‘eerder niet akko­ord’, ‘niet akko­ord’ en ‘hele­maal niet akko­ord’ samen 44,8% van de antwo­or­den verte­gen­wo­ordi­gen. Op som­mige fac­ul­teit­en is de groot­ste groep zelfs eerder niet akko­ord met de stelling.

We lieten onze respon­den­ten ook een foto zien van Rik Van de Walle, de rec­tor van onze prachtige uni­ver­siteit, en vroe­gen of ze hem herk­enden. Hoewel ongeveer 71% van onze respon­den­ten de rec­tor herk­ende, slaagde 29% daar niet in. Opval­lend was dat bij de Fac­ul­teit Dier­ge­neeskunde slechts 38% wist wie de rec­tor was. Dit was de enige fac­ul­teit waar de meerder­heid van de stu­den­ten Rik Van de Walle niet kende. 

Op de vraag of de audi­to­ria in goede staat zijn, antwo­ordt een groot deel van onze respon­den­ten posi­tief.

Is studeren nog doenbaar?

Is stud­eren nog betaal­baar? 28,5% van onze respon­den­ten is alvast ‘eerder niet akko­ord’. De studie zelf blijkt voor de meesten niet zo’n groot prob­leem te zijn: 36,5% zegt dat hun richt­ing noch te moeil­ijk, noch te makke­lijk is. 27,3% is ‘eerder akko­ord’ met de stelling dat de vakken in hun oplei­d­ing nut­tig zijn.

Elke dag kaaskroketten

De boog kan niet alti­jd ges­pan­nen staan, dus we sluiten de enquête af met een luchtige stelling: ‘Er moeten elke dag kaaskroket­ten zijn in de stu­den­ten­resto’s’. Ongeveer 1/4e van de respon­den­ten vin­dt alvast van wel.


Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *