Militaire Kring UGent: “Wij kunnen ook gewoon in de Overpoort opduiken”


Door

Archief

Gent kent honderden studentenverenigingen waarvan er slechts één gevuld is met zowel studenten als militairen. Een interview met het bestuur van de Militaire Kring UGent.

Oor­spronke­lijk gepub­liceerd op 19/03/2023 – 10:03 door Rex Ver­don­ck

Dit artikel werdt oor­pronke­lijk gepub­liceerd op de oude Scham­per site. Toen deze uit gebruik werd genomen, wer­den alle artikels overgezet.

Wat moet men zich voorstellen bij de Mil­i­taire Kring?

“Wij zijn een verza­mel­ing van stu­den­ten die tegelijk aan de Konin­klijke Mil­i­taire School studeert, en dus mil­i­tairen zijn, maar ook gewoon aan de Gentse uni­ver­siteit studeert. Wij zijn dus een groep jon­geren die zo een beet­je tussen die twee instellin­gen zweeft. Via de MKU willen wij tonen dat er stu­den­ten zijn die een oplei­d­ing vol­gen via Defen­sie, maar die toch ook gewoon in de Over­poort kun­nen opduiken. Samen willen wij een soort brug vor­men tussen die twee werelden, aangezien velen de mil­i­taire wereld niet ken­nen. Mensen kun­nen er ken­nis­mak­en met het mil­i­taire, maar ook gewoon leuke din­gen doen. Zo kun­nen wij stud­eren via Defen­sie miss­chien aantrekke­lijk­er mak­en, zow­el voor dege­nen die het nu al doen als voor dege­nen die het in de toekomst willen doen. Anderz­i­jds is de Mil­i­taire Kring ook een goede manier om een offi­ciële band aan te gaan met UGent.”

Staan jul­lie ook open voor niet-mil­i­tairen?

“Jazek­er, iedereen is welkom om deel te nemen aan onze activiteit­en en iedereen mag lid wor­den. Het is eigen­lijk zelfs de bedoel­ing om ook niet-mil­i­tairen aan te trekken en zo een mix te wor­den van gewone en mil­i­taire stu­den­ten. Momenteel trekken we wel vooral mil­i­tairen aan, maar met onze komende activiteit­en willen we daar veran­der­ing in bren­gen. We hebben geen vast of zwaar lid­maatschap, dus mensen kun­nen gerust gewoon eens komen deel­ne­men aan een van onze activiteit­en.”

Hoe en wan­neer is de MKU ontstaan?

“Offi­cieel is de MKU opgericht op 10 juni 2022 aan UGent, maar de ideeën zijn eigen­lijk twee jaar gele­den al ontstaan. We begonnen toen redelijk vaak spon­tane activiteit­en in Gent te organ­is­eren met de stu­den­ten van de Spe­ciale Divisie, dat is de benam­ing voor de groep mil­i­taire stu­den­ten die ook buiten de muren van de Konin­klijke Mil­i­taire School stud­eren. We zijn dan begin­nen te prat­en over hoe we dat verder kon­den organ­is­eren en groeperen. Daar­naast kre­gen we ook vaak vra­gen tij­dens onze oplei­d­ing over hoe stud­eren bij Defen­sie zoal werkt. Van­daar kwam dan ook het idee om via het MKU een klankbord te zijn om dat uit te leggen aan de geïn­ter­esseer­den.”

Wat voor activiteit­en organ­is­eren jul­lie zoal?

“Ons voor­naam­ste doel is toch wel de cohe­siebevorderende activiteit­en. Zo willen we jaar­lijks naar de ker­mis gaan, dat is dan puur voor het amuse­ment. We organ­is­eren echter ook infor­matieve activiteit­en om mensen ken­nis te lat­en mak­en met aspecten van Defen­sie. Voor stu­den­ten geneeskunde organ­is­eren we zo ‘Date Your Doc­tor’. Dat zijn dan lezin­gen over de toekomst van stu­den­ten Geneeskunde bin­nen Defen­sie, zoals de ver­schil­lende manama’s die ze kun­nen kiezen.”

“In de toekomst organ­is­eren we nog een quiz om geld in te zame­len voor een goed doel, en op ter­mi­jn willen we ook informele mil­i­taire activiteit­en organ­is­eren waarmee we mensen lat­en zien wat we doen in het leg­er. We denken dan aan een oriën­tatieloop of een les close com­bat.”


Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *