Nieuw kunstwerk in de Overpoort


Door

Archief

De Overpoort heeft er een nieuwe trekpleister bij. Deze keer gaat het niet over een café of nieuwe boompjes, maar een heus streetartkunstwerk. Ieder die zich vanaf nu naar de Albert Heijn begeeft, zal over het indrukwekkend samenspel van kleuren moeten wandelen. Foto's door Hannes Blockx. 

Oor­spronke­lijk gepub­liceerd op 13/09/2022 – 15:29 door Hannes Block­x­Pi­eter Beirens

Dit artikel werdt oor­pronke­lijk gepub­liceerd op de oude Scham­per site. Toen deze uit gebruik werd genomen, wer­den alle artikels overgezet.

Het werk, van de hand van Lin­dert Stee­gen, bedekt de volledi­ge opper­vlak­te van de verdiepte ingang van het winkel­cen­trum Over­poort Shop­ping. Voor het werk van 200 vierkante meter gebruik­te Stee­gen maar lief­st 150 liter verf. De grote inhuldig­ing vond plaats op 13 sep­tem­ber en werd vergezeld van een speech door burge­meester Math­ias De Cler­cq. Hij had het over de Over­poort “let­ter­lijk en figu­urlijk meer kleur geven.” Het kunst­werk kan dan ook gezien wor­den in het kad­er van een bred­er opwaarder­ing­sof­fen­sief voor de uit­gaans­bu­urt, van­daar ook de nieuwe boom­p­jes. Om het werk te realis­eren sloe­gen Stad Gent en vast­goedbedri­jf Wereld­have Bel­gium de han­den in elka­ar. 

 

 

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *