Je denkt een goede zaak te doen wanneer je al je oude kleding in een textielcontainer kiepert, maar is dat wel zo? Krijgen jouw kleren een tweede leven zonder slameur of hangt er toch een problematiek rond textielrecyclage- en donatie?
Psychedelica zijn al jarenlang aanwezig in verschillende culturen. Voor sommigen zijn deze middelen heilig, anderen stellen het gebruik ervan gelijk met moreel verval. Hoe werken deze drugs en wat is hun plaats in de maatschappij?
Het debat rond genderneutrale voornaamwoorden is niet enkel taalkundig van aard, maar ook een discussie over identiteit. De ene taal blijkt zich al wat beter aan te passen aan het veranderend maatschappelijk landschap dan de andere.
Papers, bachelorproeven en thesissen: een student moet vaak in de pen kruipen. Al voor het toegelaten was, was ChatGPT een trouwe co-auteur van vele studentenschrijfsels. Bij de vernietigende impact daarvan op het klimaat staan we zelden stil.
De UGent heeft een van de beste faculteiten diergeneeskunde van heel de wereld. Hieraan is ook een dierenkliniek gekoppeld. Professor Dominique Paepe is hoofd van de hospitalisatieafdeling in de dierenkliniek en vertelt over dit bijzondere stukje UGent.
Kunnen vrouwen beter fake news herkennen dan mannen? Is Acid het nieuwsanker voor jongeren? Welke rol spelen algoritmes in de polarisering van onze samenleving? Het kwam allemaal ter sprake in deze editie van het wetenschapscafé.
Je kent het wel, zo van die bomvolle lesdagen die haast oneindig lijken, waar je in een vermoeide en uitgedroogde toestand naar je drinkbus grijpt om er vervolgens achter te komen dat ze leeg is. Kan het UGent-kraantjeswater je redden?